Banner

Časté dotazy

Připravili jsme pro Vás seznam otázek, které se nám pravidelně opakují.

Budu muset komunikovat s úřady a vyřizovat všechny potřebné dokumenty?

Náš projekční tým vyprojektuje přesně Váš vysněný domek a umístí ho co nejideálněji na Váš pozemek. Tím jeho práce nekončí.Vyřídíme za Vás veškerou dokumentaci, komunikaci s uřady a dotčenými orgány (správci sítí, CHKO, územní plánování, hygiena...) Jsme tu pro Vás

Z jakého stavebního materiálu si mám postavit dům?

Během konzultace Vám vysvětlíme výhody a nevýhody jednotlivých stavebních materiálů a stavebních postupů. Je jen na Vás, co si zvolíte. Máme zkušenosti s širokou škálou stavebních materiálů a pracovních postupů. Vaše budoucí bydlení by mělo vyhovovat především Vám. My jsme tu pro to, aby jsme Vám vše vysvětlili a pomohli zrealizovat.

Za jak dlouho mohu začít stavět?

To je velice individuální. Pokud máte stavební pozemek a vizi z naší strany uděláme vše, aby jste mohli bydlet co nejdříve. Našim heslem je nízkonákladový dům. I zde se dají ušetřit peníze. Čím dříve budete moci bydlet ve vašem novém domě, tím kratší dobu budete muset platit nájem ve stávajícím bydlení. Proto neváhejte, příprava na realizaci trvá cca 3 až 6 měsíců. Realizace stavby dle zvoleného stavebního materiálu 2 až 6 měsíců.

Je možné čerpat na novostavbu dotace?

V rámci projektové dokumentace na Váš dům je možné zpracovat a podat i několik žádostí o dotační podporu. Tímto způsobem je možné získat část proinvestovaných prostředků zpět. Vzhledem k určitým specifikům v této oblasti Vám bude navržen vhodný dotační program až po první schůzce, tak aby co nejlépe seděl Vaší budoucí stavbě.

Mohu využít jen část Vašich služeb?

Samozřejmě. Pokud již máte projekt a vše administrativně vyřízené, můžeme Vám pomoci jen s realizací stavby. Myslete nizkonákladově. Pokud vše řešíte s jedním týmem, ušetříte spoustu peněz. Náš projektový a technický tým komunikuje během projektování s realizačním týmem a díky tomu se vyvarujeme zbytečných komplikací a zrychlíme realizaci stavby. Další krásný příklad úspory je sleva 50% na projekt, pokud budete kompletně realizovat stavbu s námi.

Jak prodraží technologie stavbu domu?

Dle našich zkušeností s předchozích realizací víme, že technologie prodraží stavbu cca o 10%. Návratnost investice je cca 7 let. Náš technologický tým dokáže měsíční náklady na provoz rodiného domu snížit až na 500 Kč. Vše záleží na vašich potřebách. Dokážeme Vám navrhnout technologie tak, aby jste získali peníze zpět z dotačních programů a tím ušetříte investované peníze.

Co obsahuje studie rodinného domu?

Návrh a architektonická studie domu obsahují koncepci budoucího domu, dispoziční, provozní a funkční řešení, hmotový a prostorový koncept, konstrukční principy, představy o použitých materiálech a další. Zkoumají se podmínky a charakter okolí stavby tak, aby stavba co nejpřirozeněji zapadala do svého urbanistického a architektonického prostředí.

Co obsahuje kompletní projektová dokumentace od Vás?

Ačkoliv se to zdá jako jednoduchá otázka, není tomu tak. Existuje totiž více druhů projektových dokumnetaci dle jejich podrobnosti a účelu. Rádi pro Vás zařídíme jakýkoliv stupeň projektové dokumnetace, který si u nás objednáte. Více Vám rád sdělí přímo projektant, se kterým se můžete kontaktovat přes poptávku

Mohu mít vlastní projektovou dokumentaci?

Ano, i tato možnost je pro nás realizovatelná. Jen je třeba dopředu počítat s tím, že dokumentaci musíme nejprve prověřit a je možné, že budou třeba úpravy, tak abychom Vám mohli nabídnout všechny naše služby (dotace NZÚ atp.) 

Co všechno zahrnuje hrubá stavba?

Přesná definice hrubé stavby neexistuje. Někdo hrubou stavbu definuje jako stav, kdy je konstrukce staticky stabilní a dokáže čelit povětrnostním podmínkám. Pro většinu našich klientů realizujeme “hrubou stavbu”, která je kromě interiérů, kuchyně a výplní otvorů (okna a dveře v obvodových konstrukcích) v podstatě kompletní. Individuálně pracujeme s různými variantami.

Co zahrnuje stavba "na klíč"?

Stavba na klíč je zjednodušeně proces, kdy zajistíme vše od projektu až k předání klíčů. Veškeré procesy vyřídíme za Vás a Vám potom opravdu předáváme kompletní dílo, v podstatě se rovnou stěhujete.

Jak bude dům zateplen? Je v ceně energetický štítek?

Dům bude zateplen tak, aby vyhověl nejnáročnějším požadavkům, které jsou vyžadovány od pasivního domu. “Energetický štítek“ (správně Průkaz energetické náročnosti budovy) je samozřejmě součást projektové dokumentace.

Je možné dopředu říci, kolik budou stát měsíční provozní náklady?

Ano. V rámci návrhu tepelné izolace, vzduchotechniky a systému vytápění jsme dopředu schopni velice přesně odhadnout, jakou můžete mít spotřebu energií, tedy i jaké budou vaše pravidelné výdaje na energie. Reálná spotřeba se poté odvíjí od toho, zda dům využíváte tak, jak byl navržen. Jaké by se měly dodržovat zásady při bydlení v pasivním domě, aby správně fungoval, vám ochotně poradí naši specialisté.

Mohu mít vlastní stavební dozor?

Jistě, bez problémů. Budete tak mít dvojí kontrolu. Časem určitě zjistíte, že nám můžete plně důvěřovat a další stavební dozor není třeba.

Je rekonstrukce v památkové zóně komplikací?

Do jisté míry ano. O povolení se musí mimo stavební úřad žádat také úřad památkový, který bude mít jasné požadavky na vaši rekonstrukci např. tvar střechy, typ krytiny a oken či vzhled fasády.

Kdy není při rekonstrukci nutné stavební povolení?

Stavební úřad nemusíme vůbec kontaktovat, pokud není zasahováno do nosných konstrukcí a nemění se původní záměr objektu. Rekonstrukce tedy probíhá bez stavebního povolení, ohlášení i dozoru.

Mohu při rekonstrukci prováět některé práce svépomocí?

Ano. Po vzájemné dohodě s realizační firmou a při zajištění vlastního dozoru nad prováděnými pracemi.

Jak velké by mělo být zádveří?

Zádveří je první místnost, do které v domě vstupujeme. Často se v něm pohybuje více osob najednou, a proto by na něm nemělo být šetřeno, optimálně 6 m2.

Je pro dětský pokoj přijatelná velikost 8 m2?

Dle normy ano. Dítě však ve svém pokojí tráví spoustu času, a proto by mu měl být doprán prostor alespoň o velikosti 10 - 11 m2.

Proč zateplovat fasádu domu?

Díky správnému zateplení uspoříte až 60% nákladů na vytápění a prodloužíte tak životnost topné soustavy.

Proč zvolit na zateplení pěnový polystyren?

Práce s ním je snadná, trvale odolává proti vlhkosti, má dlouhou životnost a také velmi dobrý poměr užitné hodnoty k ceně.

Na co si dát při zateplování pozor?

Na nevhodný podklad stěny, nedostatečnou tloušťku izolace, špatně provedené lepení či nedostatečné kotvení. To vše může velmi ohrozit správnou funkci zateplovacího systému.

Pokud zde nenaleznete odpověď, kterou jste hledali, neváhejete nás kontaktovat

Máte zájem? Sjednejte si nezávaznou schůzku zdarma.

Sjednat nezávaznou schůzku

Registrujte se a buďte s námi v kontaktu

Nevyžádanou reklamu nikdo nechce, ani my ne. Od nás se “zaspamovaného” e-mailu nedočkáte. Rádi bychom jen, abyste na nás nezapomněli. Pokud se na nás budete chtít obrátit teď nebo v budoucnu, díky vaší registraci nás tak snadněji opět najdete.

Kategorie

Kontakt
Projekční kancelář

Sokolovská 106/42
186 00  Praha - Karlín

  Zobrazit na mapě