Nízkonákladový dům

Co přesně je a znamená nízkonákladový dům?

Minimální náklady na provoz domu známé již v době zahájení stavby

Postavit nízkoenergetický či pasivní dům je poměrně snadné. Je třeba zvolit odpovídající stavební materiál, dodržet postup stavby a máte pasivní dům. Nízkonákladový dům jde ale dál. Jeho koncepce je založena na moderních technologiích, jejichž nejvhodnější kombinace zajistí co nejnižší provozní náklady domu. Výše nákladů je známá již v době, kdy se rozhodujete o stavbě domu, takže víte nejenom to, kolik Vás bude stát stavba, ale i provoz. Technologie nejsou to jediné, na co bereme ohled. Neméně důležité je zvážit stavební materiál, orientaci a umístění stavební parcely, vhodné umístění domu na pozemku, podmínky pro využití obnovitelných zdrojů a další.

Chytré bydlení v moderním a funkčním kabátě

Technologie zajišťující chod domu poskytují kvalitní a komfortní bydlení. Mohou být obohaceny o další prvny chytré instalace, díky kterým si budete moci procesy v domě řídit a nastavit přesně tak, jak Vám to bude vyhovovat. Vzhled našich domů si udržuje nadčasový, lehký styl.

Bydlení šetrné k přírodě

Nízkonákladový dům představuje cestu, jak svým dílem přispět k ochraně životního prostředí a jeho uchování pro další generace. Při návrhu domů jsme kladli velký důraz na efektivní hospodaření se zdroji a minimalizaci jejich potřeby, na využívání obnovitelných zdrojů energie (jako je slunce či vítr) a na šetrné hospodaření s vodou.

Jdeme ještě dál

Naše domy jsou řešeny modulárně: základní modul lze pořídit za cenu většího bytu. Postupně může být dům rozšiřován podle potřeby majitelů. Otevíráme tak cestu k vlastnímu bydlení a domku všem.

Příprava je základ, proto už základní modul je navržen tak, aby v případě rozšiřování bylo vše připraveno - snadné napojení stavebních konstrukcí i instalací. 

Chápeme, že finanční investice při výstavbě domu je velká. Kde je to možné, lze tedy realizovat na etapy. Např. fotovoltaika jako zdroj energie nemusí být pořízena rovnou, ale je provedena příprava a instalace může proběhnout později.

Dům je tak ideální pro rodiny s dětmi, mladé páry, které mohou rozšiřovat dům s rozrůstající se rodinou, seniory, kteří hledají příjemné bydlení s nízkými náklady namísto udržování velkých domů či pro osoby s pohybovým hendikepem, kteří mohou využít speciální variantu modulu A uzpůsobenou pro hendikepované a jejich potřebu prostoru.